Klasowy Konkurs Pięknego Czytania

16 lutego w klasie IIa odbył się Konkurs Pięknego Czytania o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania klasy IIa”. Celem konkursu było mobilizowanie uczniów do czytania, kształcenie umiejętności  czytania ze zrozumieniem, uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa. W konkursie wzięło udział 16 chętnych uczniów. Uczniowie przygotowali jeden z dwóch tekstów, który mieli do wyboru. Ocenie podlegało tempo czytania, wyrazistość mowy, poprawność artykulacji, uwzględnianie znaków przestankowych oraz brak pomyłek w czytanym tekście. Wszyscy uczestnicy przygotowali się solidnie do konkursu i bardzo ładnie się zaprezentowali.     Jury w osobie Anny Kazberuk szkolnej bibliotekarki i nauczycielki języka polskiego oraz Ireny Miruć wychowawczyni kl. IIa wyłoniło „Mistrza Pięknego Czytania klasy IIa” oraz trzech zwycięzców.Mistrzem Pięknego Czytania klasy IIa” została Daria Dąbrowska, a pozostali zwycięzcy to:
  • Wiktoria Lasota – I miejsce,
  • Kalina Ostrowiecka – II miejsce,
  • Dawid Mozolewski – III miejsce.
   Zwycięzcom gratulujemy. A wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Przewiń do góry Skip to content