Bal karnawałowy

Uczniowie klas  0-3 wiedzą, że wraz z dniem nowego roku zaczyna się karnawał, który trwa do Wielkiego Postu. Jest to czas zabaw, tańców, biesiad, kuligów i maskarad. Ostatki to ostatni tydzień karnawału. Na stołach królują tłuste słodkości, a w czwartek w wielu domach smaży się pączki oraz faworki zwane chrustem. W naszej szkole w klasach 0-3 tradycja przetrwała i jest pielęgnowana. W tłusty czwartek zajadano się pysznymi pączkami, a w ostatnim tygodniu karnawału odbywały się  w poszczególnych klasach  bale przebierańców. W tym roku był to wyjątkowy bal, ponieważ odbywał się zgodnie z obostrzeniami  sanitarnymi związanymi z pandemią. Uczniowie bawili się w swoich salach, mieli piękne przebrania. Mimo, że osobno to zabawa była wspaniała, a humor nie opuszczał do ostatnich chwil. Zabawa nie udałaby się bez pomocy rodziców. Rodzice zorganizowali każdemu dziecku prezent za który serdecznie dziękujemy, a wychowawczynie zajęły się oprawą muzyczną, konkursami i grami. Wszystkim zaangażowanym  rodzicom jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Te radosne chwile w tak trudnym czasie zostaną na długo wszystkim w pamięci.