Nasze uczennice na Olimpiadzie Teologii Katolickiej w Białymstoku

9 marca 2022 r. dla jednych zwyczajna środa w pracy, w szkole, na uczelni, a dla innych zmagania z innymi, z sobą i informacjami nabytymi w niedługim przedziale czasowym.

O zmaganiach najlepiej może powiedzieć Anna Kaczmarek, uczennica Zespołu Szkół w Michałowie, która wzięła udział w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej w Białymstoku. Czterdzieści pięć minut, to był czas w którym najlepsza piętnastka uczniów z ponad dziesięciu szkół z Białegostoku w tym Michałowa i Białowieży starała się przelać swoją wiedzę na papier. Po tym czasie pozostała tylko niepewność i oczekiwanie. Jak mówi Ania: pytania z jednej strony były proste, ale to mogło być właśnie zbyt proste i mnie zmylić. Następnie dodaje, mam czas i spróbuję za rok. Tym razem zacznę przygotowywać się wcześniej.

Po kilkunastominutowej przerwie cała impreza została przeniesiona do auli I Liceum Ogólnokształcącego, które było w tym roku współorganizatorem wydarzenia wraz z Wydziałem Katechetycznym w Białymstoku. Tam wspólnie w oczekiwaniu na wyniki mogliśmy wysłuchać przemówień: ks. dr Bogdana Skłodowskiego – dr wydziału, ks. mgr lic. Leszka Jakoniuka, Ks. Bp Archidiecezji Białostockiej Józefa Guzdka, który w swoich słowach powiedział, że: W dzisiejszym świecie jest wiele osób niewierzących, a to często spowodowane jest brakiem wiedzy. Wy, młodzi ludzie którzy jesteście na tej sali taką wiedzę zdobywacie.

Po wystąpieniu wszystkich zaproszonych gości odczytano tych najlepszych. Choć uczennica naszej szkoły nie znalazła się w pierwszej trójce, to należy zauważyć, że zajęła miejsce w pierwszej piętnastce, która została wyłoniona z ponad sześćdziesięciu osób w etapie szkolnym. Również z tych sześćdziesięciu osób zostały wyróżnione i zaproszone na galę wręczenia dyplomów i rozdania nagród: Gabriela Górska i Andżelika Semeniuk – uczennice drugiej klasy Zespołu Szkół w Michałowie. Cała reprezentacja szkoły po otrzymaniu nagród, dyplomów i wspólnym zdjęciu stwierdziła jednoznacznie – za rok przyjedziemy tu znowu i wówczas zajmiemy wyższe miejsca.