Miesiąc Pamięci Narodowej

 Miesiąc kwiecień, nazwany Miesiącem Pamięci Narodowej, jest okazją do przypomnienia znaczących wydarzeń w historii naszego narodu, poczynając od powstania Państwa Polskiego aż do czasów nam współczesnych. Daje możliwość oddania hołdu bohaterom i ofiarom tragedii, którzy zwyciężali i ginęli za wolność i niepodległość Polski. Pielęgnowanie pamięci narodowej jest naszym obowiązkiem. Marszałek Józef Piłsudski powiedział:
„Naród, który traci pamięć przestaje być narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.                                                                                                               

    Znaczące wydarzenia w historii naszego narodu miały miejsce nie tylko w kwietniu. Ważne jest, aby narodowa pamięć trwała w nas także w pozostałych miesiącach i latach. Po powrocie do szkoły zapraszamy do obejrzenia gazetki i korzystania z publikacji historycznych dostępnych w bibliotece.

Przewiń do góry Skip to content