Akcja Żonkile Nadziei Proroka Eliasza

Wolontariusze Zespołu Szkół w Michałowie – uczniowie szkoły podstawowej, liceum i technikum, wykorzystali słoneczną pogodę, aby wziąć udział w pierwszym etapie akcji Żonkile Nadziei Proroka Eliasza.

Od 26 lat w wielu miastach Polski, wzorem inicjatorów akcji, Hospicjum Marie Curie ze Szkocji, sadzone są żonkile, słoneczne kwiaty dające nadzieję ludziom chorym na raka.

W naszej najbliższej okolicy, w Makówce koło Narwi, działa Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza, która prowadzi hospicjum domowe i stacjonarne, otaczając opieką osoby chore, w ostatnim etapie życia.

Wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunkami postanowili wspomóc Hospicjum przystępując do akcji sadzenia żonkili, które zakwitną na wiosnę. Wtedy zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na rzecz podopiecznych Hospicjum Proroka Eliasza.