Zajęcia poświęcone przeciwdziałaniu agresji w szkole

 

odbyły się  szkole 11 marca 2020 roku. Podczas spotkania wyświetlono kilkuminutowe filmy, obrazujące przykłady negatywnych sytuacji pojawiających się w szkołach oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

Wskazano, że w przypadku przemocy fizycznej, psychicznej, zaniedbania, depresji spowodowanej tymi zjawiskami, zawsze należy szukać pomocy osób bliskich, zaufanych nauczycieli, wychowawcy, specjalisty lub zadzwonić do telefonu zaufania.

Zaprezentowano też scenki dotyczące relacji między nauczycielami i uczniami. Po ich obejrzeniu uczniowie chętnie dzielili się spostrzeżeniami i opiniami na ten temat. Zauważyli, że aby atmosfera w szkole była dobra, potrzeba zaangażowania obu stron i wzajemnego szacunku.

Na zakończenie ukazano pozytywne przykłady radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, które miały zainspirować uczniów i nauczycieli do działania.

Zaprezentowane podczas spotkania materiały pochodziły z Internetu, ze stron stowarzyszeń i organizacji, które  działają na rzecz osób poszkodowanych (m.in. były przygotowane przez Rzecznika Praw Dziecka).

Zajęcia zostały przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

Przewiń do góry Skip to content