Wspomnienie o sławnych mieszkańcach gminy Michałowo

Listopad to czas zadumy i refleksji nad przemijającym życiem. To także czas na rozmowy na temat przemijania, świata nadprzyrodzonego, śmierci i życia w innym wymiarze duchowym.
Okres Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zbiegł się w tym roku z czasem omówienia obowiązkowej lektury A. Mickiewicza pt. Dziady cz. II. w kl. VII c . Scenografia przygotowana przez siódmoklasistów doskonale współgrała z nastrojem dziadów: były jesienne liście, świece i znicze. O atmosferę tajemniczości i grozy zadbał chór, który wypowiadał prawdy moralne dotyczące tego, jak należy żyć, aby po śmierci dostać się do nieba. Czytanie utworu z podziałem na role sprawiło, że uczniowie poczuli dreszcz emocji. Forma nauki poprzez teatr przyczyniła się z pewnością do dalszej integracji klasy.
Mamy nadzieję, że ta obowiązkowa lektura zostanie dobrze zapamiętana przez uczniów i utrwali się w ich pamięci.
Szkoła Pamięta o sławnych mieszkańcach gminy Michałowo. O Nich wspomniano w czasie czytania lektury.

#Szkołapamięta

Przewiń do góry Skip to content