Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022r. odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022. Uroczystość odbywała się w kilku częściach, w których wzięli udział kolejno uczniowie poszczególnych klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej Zespołu Szkół wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją. Uczniowie klas ósmych i siódmych uczestniczyli w uroczystości, która miała szczególny przebieg. Oprócz świadectw z wyróżnieniem, otrzymali nagrody książkowe za osiągnięcia w nauce, 100% frekwencję, aktywną działalność w Samorządzie Szkolnym, działania w ramach współpracy w wolontariacie i za aktywność sportową.

Podczas uroczystości Dyrekcja Zespołu Szkół wręczyła podziękowania Burmistrzowi Michałowa Markowi Nazarko oraz przedstawicielom licznych  instytucji, z którymi współpracują uczniowie, nauczyciele, rodzice i dyrektorzy Zespołu Szkół. Dzięki ich wsparciu podejmowane są działania w obszarze opiekuńczym, dydaktycznymi wychowawczym i stanowią one, zarówno cenną wartość dla uczniów, jak  i ogromne wsparcie w pracy pedagogów.

Tradycyjnie, słowa podsumowania, podziękowania i nadzieję do dalszej współpracy wygłosili Burmistrz Michałowa Marek Nazarko, Dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Gwaj-Szastaj, Przewodnicząca Rady Rodziców Angelika Gryko oraz ks. mitrat Jan Jaroszuk.  Uczniowie klas ósmych złożyli ślubowanie, wręczyli nauczycielom kwiaty wraz z podziękowaniami. Ósmoklasiści zostali pożegnani przez młodszych kolegów z klas siódmych.

W części artystycznej wręczone zostały nagrody – Orły. W tym roku Kapituła przyznała je w kategoriach: NAJLEPSZY ABSOLWENT, NAJWIĘKSZY SUKCES, SPOŁECZNIK SZKOŁY, NAJLEPSZY SPORTOWIEC, NAJSYMPATYCZNIEJSZY UCZEŃ,BRATNIA DUSZA i SYSTEMATYCZNY UCZEŃ.

Uroczystość zakończyło wspólne wykonanie piosenki „Anyone I Want To Be”, której słowa niech stanowią kierunkowskaz na nowej drodze wyborów i decyzji życiowych każdego z absolwentów Zespołu Szkół.

„Chcę unosić się na wietrze.
Mogę być, tym kim zechcę.
Lecę tam, gdzie nieznany ląd.
Sięgam, gdzie nie sięga wzrok…”

Przewiń do góry Skip to content