Turniej Piłki Nożnej klas IV-VIII

W dniu 19.01.2022r. odbył się Turniej piłki nożnej klas IV-VI oraz klas VII-VIII.
Głównym celem turnieju była: promocja aktywności fizycznej , popularyzacja piłki nożnej oraz krzewienie idei fair play podczas gry.
Klasy IV- VI rozegrały mecze systemem  każdy z każdym. Dodatkowo zespół dziewcząt z klas VII -VIII zagrał z klasą V a, V b oraz VI a.
Kolejność turnieju klas IV-VI:
V a
IV c
VI a
IV b
V b
Klasy VII-VIII rywalizowały natomiast w dwóch grupach. Zespół , który  zajął ostatnie miejsce w grupie zakończył rywalizację. Do dalszych rozgrywek awansowały po dwa najlepsze zespoły z obu grup, grając  następnie między sobą systemem na krzyż.
W meczu o I miejsce spotkała się klasa VIII a z klasą VIII c. Klasa VIII a okazała się najlepszą drużyną turnieju wśród klas starszych , wygrywając z VIII c 6:0.
W meczu o III miejsce spotkała się klasa VII c z klasą VII a.
Mecz zakończył się wynikiem 1: 1  i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się uczniowie klasy VII c.
Dziewczęta z klasy VII a wygrały wynikiem 2:1 mecz z  koleżankami z klas VII-VIII.
Kolejność turnieju klas VII-VIII:
VIII a
VIII c
VII c
VII a
5/6. VII b/VIII b
Poziom gier był wyrównany , a wszystkie mecze rozgrywane były w szybkim tempie. Zwycięzcy meczów cieszyli się ze zdobytych bramek, natomiast przegrani musieli pogodzić się z porażką. Atmosfera sportowej rywalizacji i kibicowania w duchu zasad fair – play panowała podczas całości rozgrywek.
Piłkarze i piłkarki za udział w turnieju otrzymali słodkie upominki oraz ocenę celującą z wychowania fizycznego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów!

Przewiń do góry Skip to content