Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 0-3 „Wiosna ukryta w poezji”

1.Tematem konkursu jest prezentowanie twórczości poetyckiej mówiącej o wiośnie.

2. Organizator konkursu: Biblioteka Zespołu Szkół w Michałowie

3. Termin konkursu: 24 marca 2021 r.

4.Cele konkursu:                                                                                                                                            *nawiązanie do pierwszego dnia wiosny i obchodzonego 21 marca Międzynarodowego Dnia Poezji     *popularyzacja poezji  dziecięcej,                                                                                                    *doskonalenie wyrazistej mowy, rozwijanie pamięci,                                                                            *wyrabianie odwagi i śmiałości, zachęcanie do publicznych występów,                                           *promowanie talentów recytatorskich.                                                                                                         

5. Zasady uczestnictwa:                                                                                                                       Konkurs przeznaczony jest dla  uczniów klas  0 – III. Będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce wiosennej. Składa się z dwóch etapów:                                                                  • klasowy – uczniowie przygotowują w domu dowolny wiersz, który deklamują na forum klasy.       Nauczyciel wychowawca wybiera pięć najlepszych prezentacji i kwalifikuje je do etapu szkolnego.            • szkolny – pięciu uczniów z każdej klasy prezentuje w utwór na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu.   

6. Kryteria oceny:                                                                                                                                   Prezentowane utwory będą oceniane na poziomie klas pod względem następujących kryteriów:              *opanowanie pamięciowe utworu,                                                                                                     *trafność interpretacji (logiczne akcentowanie, intonacja, modulacja głosu, tempo mówienia)                     *ogólny wyraz artystyczny

7. Nagrody i wyróżnienia:                                                                                                                      Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu  zostaną wręczone drobne upominki rzeczowe.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy powodzenia.

Przewiń do góry Skip to content