Szkolne Dni Sportu

W dniach 01-02.06.2021 r. odbyły się w naszej szkole Dni Sportu połączone                      z kampanią „Zachowaj Trzeźwy Umysł” oraz obchodami Dnia Dziecka, które odbyły się pod hasłem: „ Żyję zdrowo, nałogom mówię: Nie!” Celem imprezy było pogłębienie wiedzy  na temat zagrożeń wynikających z używania alkoholu i innych substancji uzależniających, promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów oraz zachęcanie dzieci i młodzież do wysiłku fizycznego. W związku z tym na terenie szkoły zostały rozmieszczone plakaty nawiązujące do tematyki  szkodliwości picia alkoholu i palenia papierosów oraz używania środków odurzających. Uczniom zostały  rozdane ulotki o szkodliwości wyżej wymienionych nałogów oraz przemocy. W ramach tych dni odbyło się współzawodnictwo sportowe na poziomie klas  I-III Szkoły Podstawowej – „Olimpijka”. Natomiast klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej oraz I-II Liceum Ogólnokształcącego rywalizowały w marszobiegu, w turnieju piłki nożnej                             oraz w turnieju badmintona. W dniu 01.06.2021 r. na boisku szkolnym odbyła się rywalizacja klas  I-III Szkoły Podstawowej  w „ Olimpijce”. W zawodach wzięło udział 63 uczniów Przy głośnym dopingu rodziców, nauczycieli, kolegów i koleżanek  młodzi sportowcy rywalizowali w czterech konkurencjach. Musieli wykazać się sprawnością   w biegu po prostej i w slalomie, w skokach i przejściach przez i pod płotkami. Zwyciężyły zespoły, które pokonywały tory przeszkód najszybciej. Wśród klas pierwszych zwyciężyła  I b przed klasą I a . Wśród klas drugich  I miejsce zajęła klasa II a przed klasą  II b . Zacięta rywalizacja odbyła się między klasami trzecimi. Minimalna różnicą punktów  klasa III b pokonała klasę III c. Uczestnicy „Olimpijki” otrzymali medale, a najlepsze drużyny  na poziomach klas dodatkowo piłkę nożną. Następnie odbyła się rywalizacja klas starszych  w marszobiegach na bieżni lekkoatletycznej. Klasy IV – VI miały do pokonania dystans ok.400 m, natomiast klasy VII ,VIII Szkoły Podstawowej oraz klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego dystans ok.600 m. W marszobiegach wzięło udział 71 uczniów z klas IV i starszych. Wyniki: Klasy IV dziewczęta
  7. Bartłomiej II a
Zwycięzcy marszobiegów we wszystkich kategoriach wiekowych  otrzymali pamiątkowe statuetki. Pozostałych czterech zawodników medale. Za ambitną postawę podczas marszobiegów dodatkowo medale otrzymali: Kacper D. IV a, Kamil S. VI a, Marek W.VI a,  Aleksander  A.VII b. W dniu 02.06.2021 r. odbył się dalszy ciąg obchodów Dni  Sportu: turnieje piłki nożnej chłopców oraz turniej badmintona dziewcząt. Wśród klas IV – VI rozgrywki piłkarskie wygrała klasa VI a, drugie miejsce zajęła klasa                VI bc,  a trzecie IV ab. Najlepszym bramkarzem został Mateusz Z. VI a, który otrzymał statuetkę. Zwycięski zespół otrzymał medale. W kategorii klas VII i starszych- I miejsce zajęła klasa VIII ab, II miejsce zajęła klasa VII a, ,III miejsce I-II b, IV miejsce -klasa II a. Najlepszym bramkarzem został Kacper S. VIII b.- otrzymał statuetkę. Dwa pierwsze zespoły otrzymały medale. W turnieju badmintona dziewcząt w kategorii klas IV – VI brało udział 5 par deblowych. Kolejność:
  1. Lena P. VI a, Klaudia D. VI b
  2. Nikola N, Maja Z. V a
  3. Karolina S, Sylwia Cz. VI a
  4. Daria A., Laura M. VI a
  5. Maja K., Gabriela P. IV b
Medale otrzymały trzy pierwsze miejsca. W turnieju badmintona dziewcząt w kategorii klas VII i starszych brało udział 7 par deblowych. Kolejność: