Szkolne Dni Sportu

    W dniach 01-02.06.2021 r. odbyły się w naszej szkole Dni Sportu połączone                      z kampanią „Zachowaj Trzeźwy Umysł” oraz obchodami Dnia Dziecka, które odbyły się pod hasłem: „ Żyję zdrowo, nałogom mówię: Nie!” Celem imprezy było pogłębienie wiedzy  na temat zagrożeń wynikających z używania alkoholu i innych substancji uzależniających, promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów oraz zachęcanie dzieci i młodzież do wysiłku fizycznego. W związku z tym na terenie szkoły zostały rozmieszczone plakaty nawiązujące do tematyki  szkodliwości picia alkoholu i palenia papierosów oraz używania środków odurzających. Uczniom zostały  rozdane ulotki o szkodliwości wyżej wymienionych nałogów oraz przemocy. W ramach tych dni odbyło się współzawodnictwo sportowe na poziomie klas  I-III Szkoły Podstawowej – „Olimpijka”. Natomiast klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej oraz I-II Liceum Ogólnokształcącego rywalizowały w marszobiegu, w turnieju piłki nożnej                             oraz w turnieju badmintona. W dniu 01.06.2021 r. na boisku szkolnym odbyła się rywalizacja klas  I-III Szkoły Podstawowej  w „ Olimpijce”. W zawodach wzięło udział 63 uczniów Przy głośnym dopingu rodziców, nauczycieli, kolegów i koleżanek  młodzi sportowcy rywalizowali w czterech konkurencjach. Musieli wykazać się sprawnością   w biegu po prostej i w slalomie, w skokach i przejściach przez i pod płotkami. Zwyciężyły zespoły, które pokonywały tory przeszkód najszybciej. Wśród klas pierwszych zwyciężyła  I b przed klasą I a . Wśród klas drugich  I miejsce zajęła klasa II a przed klasą  II b . Zacięta rywalizacja odbyła się między klasami trzecimi. Minimalna różnicą punktów  klasa III b pokonała klasę III c. Uczestnicy „Olimpijki” otrzymali medale, a najlepsze drużyny  na poziomach klas dodatkowo piłkę nożną. Następnie odbyła się rywalizacja klas starszych  w marszobiegach na bieżni lekkoatletycznej. Klasy IV – VI miały do pokonania dystans ok.400 m, natomiast klasy VII ,VIII Szkoły Podstawowej oraz klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego dystans ok.600 m. W marszobiegach wzięło udział 71 uczniów z klas IV i starszych. Wyniki: Klasy IV dziewczęta
 1. Weronika J. IV b
 2. Maja K. IV b
 3. Maja K.  IV a
 4. Karolina S. IV b
 5. Gabriela P. IV b
  Klasa IV chłopcy
 1. Grzegorz K. IV a
 2. Sebastian IV a
 3. Gabriel Ł. IV a
 4. Piotr M. IV b
 5. Grzegorz K.IV b
 6. Kacper D. IV b
Klasa V dziewczęta
 1. Aleksandra S. V a
 2. Nikola V a
 3. Maja   V a
Klasa VI dziewczęta
 1. Lena VI a
 2. Karolina VI a
 3. Ewelina K. VI c
 4. Oliwia K. VIc
 5. Nadia VI a
 6. Daria VI a
Laura M. VI a
 1. Sylwia Cz. VI a
 2. Klaudia D. VI b
Klasa VI chłopcy
 1. Gabriel VI b
 2. Igor W. VI c
 3. Gabriel VI a
 4. Dawid VI b
 5. Jan  VI a
 6. Kamil S. VI a
 7. Szymon P. VI a
 8. Krzysztof  VI c
 9. Jakub   VI b
 10. Łukasz   VI b
 11. Marek W. VI a
Klasa VII  dziewczęta
 1. Dominika VII b
 2. Ewa T. VII c
 3. Nikola Z.VI a
 4. Małgorzata L. VII a
 5. Amelia VII b
 6. Weronika S. VII a
Klasa VII chłopcy
 1. Paweł VII a
 2. Grzegorz Ch. VII a
 3. Paweł O. VII a
 4. Karol B. VII c
 5. Kuba Z. VII c
 6. Aleksander A. VII b
 7. Michał K.  VII b
Tomasz K.VII b
 1. Kacper  VII c
Klasa VIII dziewczęta 1.Wiktoria F. VIII a
 1. Kamila K. VIII a
 2. Marta D. VIII b
 3. Oksana J. VIII a
Karolina Ch.VIII a
 1. Magdalena D. VIII b
 2. Magdalena G. VIII b
Klasa VIII chłopcy
 1. Przemysław VIII b
 2. Kacper S.VIII b
 3. Patryk K. VIII b
 4. Jakub Ł. VIII b
Klasa I chłopcy
 1. Jan  B. I b
 2. Wojciech W.  I b
 3. Jakub B. I b
Klasa II dziewczęta
 1.  Wioleta K. II a
 2.  Hanna Z. II a
Klasa II chłopcy
 1. Mateusz   II a
 2. Kacper K. II a
 3. Jakub O. II a
 4. Jakub M. II a
 5. Jakub M. II a
 6. Szymon L. II a
 7. Bartłomiej II a
Zwycięzcy marszobiegów we wszystkich kategoriach wiekowych  otrzymali pamiątkowe statuetki. Pozostałych czterech zawodników medale. Za ambitną postawę podczas marszobiegów dodatkowo medale otrzymali: Kacper D. IV a, Kamil S. VI a, Marek W.VI a,  Aleksander  A.VII b. W dniu 02.06.2021 r. odbył się dalszy ciąg obchodów Dni  Sportu: turnieje piłki nożnej chłopców oraz turniej badmintona dziewcząt. Wśród klas IV – VI rozgrywki piłkarskie wygrała klasa VI a, drugie miejsce zajęła klasa                VI bc,  a trzecie IV ab. Najlepszym bramkarzem został Mateusz Z. VI a, który otrzymał statuetkę. Zwycięski zespół otrzymał medale. W kategorii klas VII i starszych- I miejsce zajęła klasa VIII ab, II miejsce zajęła klasa VII a, ,III miejsce I-II b, IV miejsce -klasa II a. Najlepszym bramkarzem został Kacper S. VIII b.- otrzymał statuetkę. Dwa pierwsze zespoły otrzymały medale. W turnieju badmintona dziewcząt w kategorii klas IV – VI brało udział 5 par deblowych. Kolejność:
 1. Lena P. VI a, Klaudia D. VI b
 2. Nikola N, Maja Z. V a
 3. Karolina S, Sylwia Cz. VI a
 4. Daria A., Laura M. VI a
 5. Maja K., Gabriela P. IV b
Medale otrzymały trzy pierwsze miejsca. W turnieju badmintona dziewcząt w kategorii klas VII i starszych brało udział 7 par deblowych. Kolejność:
 1. Wiktoria F., Oksana J. VIII a
 2. Hanna W., Małgorzata L. VII a
 3. Aleksandra K., Wiktoria K. VIII a
 4. Dominika K. VII b, Weronika S.VII a
 5. Nikola Z., Maja K. VII a
 6. Hanna Z. Wioleta K. II a
 7. Zuzanna K, Marta W. VIII a
Medale otrzymało pięć pierwszych miejsca. Wszystkim uczestnikom zawodów wystawiono ocenę 6 cząstkową z wychowania fizycznego. Nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Michałowie. Dziękujemy wszystkim sportowcom biorącym udział w Dniach Sportu za aktywną postawę , zaangażowanie i sportową walkę. Gratulujemy!
Przewiń do góry Skip to content