Szkolne Dni Sportu z okazji Dnia Dziecka

W dniach 01-02.06.2021 r. odbyły się w naszej szkole Dni Sportu połączone z kampanią „Zachowaj Trzeźwy Umysł” oraz obchodami Dnia Dziecka, które odbyły się pod hasłem: „ Żyję zdrowo, nałogom mówię: Nie!”
Celem imprezy było pogłębienie wiedzy na temat zagrożeń wynikających z używania alkoholu i innych substancji uzależniających, promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów oraz zachęcanie dzieci i młodzież do wysiłku fizycznego. W związku z tym na terenie szkoły zostały rozmieszczone plakaty nawiązujące do tematyki szkodliwości picia alkoholu i palenia papierosów oraz używania środków odurzających. Uczniom zostały rozdane ulotki o szkodliwości wyżej wymienionych nałogów oraz przemocy.
W ramach tych dni odbyło się współzawodnictwo sportowe na poziomie klas I-III Szkoły Podstawowej – „Olimpijka”. Natomiast klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej oraz I-II Liceum Ogólnokształcącego rywalizowały w marszobiegu, w turnieju piłki nożnej oraz w turnieju badmintona.
W dniu 01.06.2021 r. na boisku szkolnym odbyła się rywalizacja klas I-III Szkoły Podstawowej w „ Olimpijce”. W zawodach wzięło udział 63 uczniów Przy głośnym dopingu rodziców, nauczycieli, kolegów i koleżanek młodzi sportowcy rywalizowali w czterech konkurencjach. Musieli wykazać się sprawnością w biegu po prostej i w slalomie, w skokach i przejściach przez i pod płotkami. Zwyciężyły zespoły, które pokonywały tory przeszkód najszybciej.
Wśród klas pierwszych zwyciężyła I b przed klasą I a . Wśród klas drugich I miejsce zajęła klasa II a przed klasą II b . Zacięta rywalizacja odbyła się między klasami trzecimi. Minimalna różnicą punktów klasa III b pokonała klasę III c.
Uczestnicy „Olimpijki” otrzymali medale, a najlepsze drużyny na poziomach klas dodatkowo piłkę nożną.
Następnie odbyła się rywalizacja klas starszych w marszobiegach na bieżni lekkoatletycznej. Klasy IV – VI miały do pokonania dystans ok.400 m, natomiast klasy VII ,VIII Szkoły Podstawowej oraz klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego dystans ok.600 m.
W marszobiegach wzięło udział 71 uczniów z klas IV i starszych.
Wyniki:
Klasy IV dziewczęta
1. Weronika J. IV b
2. Maja K. IV b
3. Maja K. IV a
4. Karolina S. IV b
5. Gabriela P. IV b
Klasa IV chłopcy
1. Grzegorz K. IV a
2. Sebastian K.IV a
3. Gabriel Ł. IV a
4. Piotr M. IV b
5. Grzegorz K.IV b
6. Kacper D. IV b
Klasa V dziewczęta
1. Aleksandra S. V a
2. Nikola N.V a
3. Maja Z. V a
Klasa VI dziewczęta
1. Lena P. VI a
2. Karolina S. VI a
3. Ewelina K. VI c
4. Oliwia K. VIc
5. Nadia Z. VI a
6. Daria A. VI a
Laura M. VI a
7. Sylwia Cz. VI a
8. Klaudia D. VI b
Klasa VI chłopcy
1. Gabriel Sz. VI b
2. Igor W. VI c
3. Gabriel Cz.VI a
4. Dawid K. VI b
5. Jan T. VI a
6. Kamil S. VI a
7. Szymon P. VI a
8. Krzysztof Dz.VI c
9. Jakub T. VI b
10. Łukasz W. VI b
11. Marek W. VI a
Klasa VII dziewczęta
1. Dominika K. VII b
2. Ewa T. VII c
3. Nikola Z.VI a
4. Małgorzata L. VII a
5. Amelia G. VII b
6. Weronika S. VII a
Klasa VII chłopcy
1. Paweł K. VII a
2. Grzegorz Ch. VII a
3. Paweł O. VII a
4. Karol B. VII c
5. Kuba Z. VII c
6. Aleksander A. VII b
7. Michał K. VII b
Tomasz K.VII b
8. Kacper Z. VII c
Klasa VIII dziewczęta
1.Wiktoria F. VIII a
2. Kamila K. VIII a
3. Marta D. VIII b
4. Oksana J. VIII a
Karolina Ch.VIII a
5. Magdalena D. VIII b
6. Magdalena G. VIII b
Klasa VIII chłopcy
1. Przemysław D. VIII b
2. Kacper S.VIII b
3. Patryk K. VIII b
4. Jakub Ł. VIII b
Klasa I chłopcy
1. Jan B. I b
2. Wojciech W. I b
3. Jakub B. I b
Klasa II dziewczęta
1. Wioleta K. II a
2. Hanna Z. II a
Klasa II chłopcy
1. Mateusz A. II a
2. Kacper K. II a
3. Jakub O. II a
4. Jakub M. II a
5. Jakub M. II a
6. Szymon L. II a
7. Bartłomiej T. II a
Zwycięzcy marszobiegów we wszystkich kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki. Pozostałych czterech zawodników medale.
Za ambitną postawę podczas marszobiegów dodatkowo medale otrzymali: Kacper D. IV a, Kamil S. VI a, Marek W.VI a, Aleksander A.VII b.
W dniu 02.06.2021 r. odbył się dalszy ciąg obchodów Dni Sportu: turnieje piłki nożnej chłopców oraz turniej badmintona dziewcząt.
Wśród klas IV – VI rozgrywki piłkarskie wygrała klasa VI a, drugie miejsce zajęła klasa VI bc, a trzecie IV ab. Najlepszym bramkarzem został Mateusz Z. VI a, który otrzymał statuetkę. Zwycięski zespół otrzymał medale.
W kategorii klas VII i starszych- I miejsce zajęła klasa VIII ab, II miejsce zajęła klasa VII a, ,III miejsce I-II b, IV miejsce -klasa II a. Najlepszym bramkarzem został Kacper S. VIII b.- otrzymał statuetkę. Dwa pierwsze zespoły otrzymały medale.

Przewiń do góry Skip to content