Światowy Dzień Owoców i Warzyw- promocja zdrowia


W październiku przypada Światowy Dzień Owoców i Warzyw, w związku z tym w naszej szkole w dniach 19-25 października zostały zorganizowane w klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz wśród uczniów uczęszczających na świetlicę ,,Dni Owoców i Warzyw”.
Był to czas promocji zdrowych nawyków żywieniowych. Odbyły się pogadanki na temat dobroczynnego wpływu owoców i warzyw na zdrowie człowieka. Dzieci śpiewały piosenki, czytały wiersze, odgadywały zagadki o owocach i warzywach. Z przyniesionych owoców i warzyw pod nadzorem swoich wychowawczyń uczniowie przygotowali zdrowe, pyszne i kolorowe przekąski, sałatki, szaszłyki. Nie obyło się również bez degustacji mało znanych owoców.
Dzieci dowiedziały się, że owoce i warzywa są bogactwem wielu cennych witamin i mogą być doskonałą alternatywą dla słodyczy.
Był to również czas pracy twórczej. Warzywa i owoce stały się inspiracją do powstania prac plastycznych i literackich.
Wszystkim dziękujemy za udział, mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do wzbogacenia codziennych dań w warzywa i owoce oraz wyeliminuje niezdrowe przekąski.

Przewiń do góry Skip to content