Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

 „Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować”
Anna Dymna

    3 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa działania w naszej szkole miały charakter wirtualny
i multimedialny. Aby przybliżyć dzieciom zdrowym, z jakimi problemami borykają się na co dzień ich nie-pełnosprawni koledzy i koleżanki , udostępniono do obejrzenia uczniom klas młodszych bajkę edukacyjną
o niepełnosprawności widzianej oczami dziecka pt. „Załoga naprzód”,a młodzieży klas IV-VIII zaproponowano
do obejrzenia film dokumentalny pt.” Zobacz we mnie człowieka”.

   Obchody Święta Osób Niepełnosprawnych zasygnalizowano również w szkolnej gazetce wirtualnej. Miało to na celu przypomnienie, że niepełnosprawni są wśród nas, mają takie same potrzeby jak my, że chcą być traktowani na równi
z pełnosprawnymi osobami, a także zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności.

    Musimy pamiętać o tym, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację. Nikt nie powinien czuć się atakowany          i obrażany z powodu swojej niepełnosprawności.

3 grudnia na stałe wpisze się do kalendarza świąt i uroczystości w naszej szkole.

Przewiń do góry Skip to content