Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

to uroczystość obchodzona  23 kwietnia w ponad 100 krajach na całym świecie!   To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa. W 2020 oraz w 2021 roku obchody tego święta  odbywają się w szczególnych okolicznościach. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie tradycyjnych konferencji prasowych i spotkań autorskich.  Jednocześnie właśnie okres, gdy wielu z nas musi wciąż przebywać w domu, to dobre chwile, by nadrobić czytelnicze zaległości.smiley

Zobaczcie koniecznie:

Książka naj… – ciekawostki książkowe

Proponujemy Wam również test – zabawę      Pisarze w obrazkach   Przekonajcie się, ilu pisarzy rozpoznacie. Do zabawy serdecznie zapraszamy także nauczycieli  i rodziców 🙂

A dla młodszych miłośników książek propozycja – escape room Po wykonaniu 5 misji  zdobędziecie kod do sejfu.

UWAGA! Wśród uczniów, którzy nadeślą 5cyfrowy kod (do p.Ani Chołołowicz na Librusie) rozlosujemy 5 nagród.  Podpowiedź do 2 misji – cyfrę kodu zobaczycie po skończonej grze w prawym górnym rogu. Zaproście do zabawy rodziców i grajcie. smiley 

Powodzenia.

Przewiń do góry Skip to content