Technik realizacji nagłośnień

Kończąc kierunek uzyskasz kwalifikacje:

AUD.06. Obsługa sceny

AUD.07. Realizacja nagłośnień

Ten kierunek jest dla Ciebie jeśli:

• charakteryzuje cię dobry słuch muzyczny oraz wrażliwość artystyczna,
  • interesuje cię produkcja różnego rodzaju nagłośnień: na estradzie, planie filmowym, teatralnym, radiowym i telewizyjnym,
  • jesteś cierpliwy, spostrzegawczy,
  • jesteś kreatywny i konsekwentny w realizacji zadań,
  • lubisz współpracę w zespole.

W trakcie nauki zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie:

• przygotowania i obsługi systemów mikrofonowych do nagrań z uwzględnieniem różnych technik rejestracji i projekcji,
  • przygotowania i obsługi systemów rejestrująco-odtwarzających, nagłaśniających i przetwarzających dźwięki,
  • edycji, montażu, przetwarzania i synchronizacji dźwięku,
  • obsługi technologii MIDI,
  • percepcji dźwięku oraz akustyki.

Rozszerzone przedmioty:

Przygotujemy Cię do pracy przy:

• produkcji filmów (w tym spotów reklamowych),
  • programów radiowych i telewizyjnych,
  • spektakli teatralnych,
  • nagrań fonograficznych i organizacji różnorodnych imprez muzycznych,
  • zachęcamy również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie szeroko pojętej realizacji dźwiękowej.
W Zespole Szkół w Michałowie pragniemy oferować edukację najwyższej jakości, która kształtuje umiejętności praktyczne i teoretyczne naszych uczniów, przygotowując ich do osiągnięcia sukcesu w przyszłości.

Wybranie naszej szkoły na kierunku Nagłośnienia otwiera wiele możliwości, zapewniając gruntowne przyswojenie wiedzy oraz umiejętności niezbędnych w dziedzinie produkcji dźwięku i muzyki. Oferujemy nie tylko solidne podstawy techniczne i teoretyczne, ale również szeroki zakres praktycznych umiejętności, które nasi uczniowie rozwijają podczas zajęć dodatkowych.

Zajęcia dodatkowe obejmują:

1. Nagrania w Studiu: Uczniowie mają okazję nauczyć się technik nagrywania w profesjonalnym studiu, zrozumieć, jak działa sprzęt studyjny, oraz nauczyć się, jak zarządzać sesjami nagraniowymi.

2. Edycja Dźwięku w Cubase: Na tych zajęciach uczniowie zdobywają doświadczenie w edycji dźwięku za pomocą popularnego oprogramowania do produkcji muzycznej – Cubase. Nauczą się one manipulować dźwiękiem, tworzyć złożone dźwiękowe krajobrazy i realizować swoje muzyczne wizje.

3. Mix i Mastering: Przybliżamy uczniom tajniki miksowania i masteringowania – niezbędnych umiejętności w profesjonalnej produkcji muzycznej. Uczą się oni balansowania dźwięków, pracy z efektami i procesami, które sprawią, że ich produkcje brzmią czysto i profesjonalnie.

4. Produkcja Muzyki: Uczniowie zdobywają wiedzę o procesie twórczym stojącym za produkcją muzyki. Nauczą się tworzyć własne kompozycje, używając oprogramowania DAW (Digital Audio Workstation), a także jak wykorzystać narzędzia syntez i próbkowania dźwięków w celu stworzenia oryginalnej muzyki.

Uważamy, że umiejętności zdobyte podczas tych dodatkowych zajęć są kluczowe dla każdego aspirującego do kariery w dziedzinie nagłośnienia i produkcji muzycznej. Wszystko to, połączone z doskonałą atmosferą w szkole i zaangażowaniem naszych nauczycieli, czyni Zespół Szkół w Michałowie idealnym miejscem do rozpoczęcia swojej muzycznej podróży.

Przyjdź i dołącz do nas, aby rozpocząć swoją muzyczną przygodę!

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W PROFESJONALNYM STUDIO NAGRANIOWYM!!

Nasi specjaliści

Jacek Blaze Dziemidowicz

Realizator dźwięku, producent video, artysta. Dźwiękiem zajmuje się od 2009 roku. Jest absolwentem Warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji oraz Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie. Współpracował m.in. z Telewizją Polską, Operą i Filharmonią Podlaską, firmami nagłośnieniowymi oraz setkami klientów indywidualnych podczas sesji nagraniowych w studio i produkcji filmowych.