Rada Samorządów Uczniowskich

27 września przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Michałowie wraz z opiekunką, p. Agnieszką Pogorzelską wzięły udział w Konferencji Samorządów Uczniowskich w Białymstoku.

Spotkanie, w którym uczestniczyli reprezentanci wielu szkół z województwa podlaskiego, dbyło się w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Celem zjazdu była integracja samorządów, wymiana pomysłów i dobrych praktyk oraz stworzenie rekomendacji w zakresie funkcjonowania SU. Po wystąpieniach wielu znamienitych gości, m.in. Pani Beaty Pietruszko Podlaskiego Kuratora Oświaty, przedstawicieli: Ministra Oświaty, Urzędu Marszałkowskiego i innych gości, nastąpiło przedstawienie działalności Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej  i raportu “O Samorządach Uczniowskich”. Pracując w grupach, delegacje samorządów podzieliły się pomysłami na efektywną działalność. Dzięki prelekcji przedstawicielki Stowarzyszenia ANAWOJ poznaliśmy zasady skutecznego tworzenia projektów, pracy w zespole i możliwości finansowania swoich działań. Wyjazd na pewno zainspirował przedstawicieli naszego SU i przyczyni się do powstania wielu ciekawych pomysłów na rok szkolny 2019/2020.