Poznaj Polskę- Kraków, Chęciny, Oświęcim

Uczniowie LO w Michałowie w ranach projektu Poznaj Polskę  w niedzielny poranek wyruszyli na 3 dniową na trasie Chęciny Kielce Kraków Oświęcim. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Zamek Królewski Władysława Łokietka w Chęcinach kolejnym etapem były Kielce w których odwiedziliśmy muzeum Lat Szkolnych S. Żeromskiego, pałac biskupów Kadzielnię oraz deptak i stary rynek.
Drugiego dnia wycieczki poznawaliśmy ciekawe, kultowe zakątki Krakowa. Zwiedziliśmy Wawel, Aula Magma Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rynek z Traktem Królewskim i Sukiennicami, bazylikę franciszkanów z witrażami i freskami Wyspiańskiego. Na Kazimierzu kosztowaliśmy słynnych zapiekanek i kumpirów z Okrąglaka.
Trzeci dzień upłynął nam na zwiedzaniu oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie w Sukiennicach. Uczniowie zapoznali się z nurtami i kierunkami malarstwa polskiego od XVIII, XIX i początku XX wieku np. realizmem, naturalizmem, symbolizmem czy impresjonizmem Gierymskiego, Podkowińskiego, Matejki, Chełmońskiego.
Następnie grupa udała się do Oświęcimia – Brzezinki aby odkryć tragiczną kartę historii: sposób działania niemieckiego obozu koncentracyjnego i miejsca zagłady ludności podczas II wojny światowej.

Przewiń do góry Skip to content