Poznaj Polskę- Białowieża

Dnia 15.06.2022r. w ramach ministerialnego projektu ,,Poznaj Polskę” uczniowie klas 2a,b,3a,b i 4a pod opieką swoich nauczycieli pojechali na wycieczkę do Białowieży. Celem wyjazdu było: poznanie i wskazywanie miejsca występowania obszarów chronionych, pomników przyrody, obiektów zabytkowych w Puszczy Białowieskiej; ocenianie krajobrazu pod względem jego piękna oraz dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego ,,małej ojczyzny”; rozpoznawanie podstawowych gatunków roślin i zwierząt żyjących w Puszczy Białowieskiej;  integracja przy wspólnym spędzaniu czasu; stosowanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach. Po dotarciu na miejsce najpierw  zwiedziliśmy Muzeum przyrodniczo-leśne. Po obejrzeniu wszystkich ekspozycji i wysłuchaniu ciekawych informacji od przewodników udaliśmy się na przepyszną pizzę. Następnie pojechaliśmy do Rezerwatu Żubrów. Tam spacerowaliśmy i oglądaliśmy zwierzęta. Na koniec mieliśmy czas na zakup pamiątek. Bardzo miło spędziliśmy czas i chętnie pojechalibyśmy jeszcze raz.

Przewiń do góry Skip to content