PODLASKIE HISTORIE – PROJEKT CZYTELNICZY

Od października do grudnia uczniowie LO realizowali projekt czytelniczy „Podlaskie historie. Czego uczymy się z biografii”. W projekcie korzystano z książek zakupionych do biblioteki Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół z dotacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2020.

 

Opiekunem projektu była Edyta Rosiak, a uczestnikami uczennice klasy Ib, IIb i IIIa. W działaniach projektowych współuczestniczyła też nauczycielka języka polskiego, Urszula Kaczmarek.

Celem projektu było zainteresowanie młodzieży literaturą biograficzną i reportażami, a także zwrócenie uwagi na tematykę związaną z Podlasiem i najbliższą okolicą. Uczestniczki projektu przeczytały i nagrały 10 różnych fragmentów książek opisujących prawdziwe historie z przeszłości Michałowa, Gródka, Białowieży, Orzeszkowa i inne. Tematyka opowiadań dotyczyła m.in. bieżeństwa, historii przedwojennej społeczności żydowskiej, tajemniczych miejsc Puszczy Białowieskiej itp.

Po przeczytaniu i nagraniu opowieści świadków historii, uczestniczki spotkały się online i podzieliły się swoimi refleksjami na temat przeczytanych książek.

Zapraszamy do wysłuchania ciekawych podlaskich opowieści w wykonaniu uczennic i nauczycielek Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Michałowie.

https://soundcloud.com/pracownia-niezbudka/sets/podlaskie-historie-szkolny

 

Przewiń do góry Skip to content