Międzynarodowy Dzień Herbaty

Herbata jest drugim napojem, pod względem spożycia, na świecie. Istnieje jej wiele odmian, z których każda ma inny smak i właściwości. 21 maja świętujemy Międzynarodowy Dzień Herbaty – dzień ten jest popularny w krajach produkujących herbatę.

Czy wiecie, że po raz pierwszy to nietypowe święto miało miejsce w Nowym Delhi w 2005 roku. Herbata to napar przyrządzany z liści i pąków grupy roślin, nazywanych tą samą nazwą.

Gdy za oknem pada deszcz, my nie próżnujemy. Dzieci do tematu podeszły bardzo kreatywnie i na kartkach przedstawiły swoje ulubione napary. Na zdjęciach możemy podziwiać różne wersje tego napoju- zielona herbata poprawia funkcjonowanie mózgu, czerwona chroni przed próchnicą, a biała to eliksir młodości.

Wszystkim miłośnikom herbaty życzymy smacznego!

Przewiń do góry Skip to content