Konkurs głośnego czytania

Nasza biblioteka uczestniczy w I edycji akcji „Czytanie ma głos!”. Celem akcji jest zachęcenie do głośnego czytania dzieciom, rozwijanie zainteresowań czytelniczych  klasyką literacką oraz promowanie  literatury na wolnych licencjach dostępnej na portalu Wolne Lektury.Każdego roku  z portalu Wolne Lektury będą wybierane dwa nazwiska pisarzy. W tym roku  – Joanna Papuzińska  (klasy I – III) i Henryk Sienkiewicz (klasy IV – VI). Inauguracja online odbyła się  29.09.2021 r.  Uczniowie klas I-III wysłuchali opowiadania z książki „Nasza mama czarodziejka”, które  czytał Patryk Ołdziejewski, aktor Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w  Białymstoku. Zaś  klasom IV-VI na j.polskim, godzinach z wychowawcą czy też plastyce wyświetlono czytany przez Ryszarda Chodynieckiego, dyrektora CEN w  Białymstoku, tekst H. Sienkiewicza „Bajka”.

Natomiast w związku z obchodzonym 29 września Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania w dniach 29.09 – 4.10 zorganizowano w bibliotece dla klas II-III Konkurs pięknego czytania. Uczniowie uczestniczyli w zmaganiach walcząc o tytuł najlepiej czytającego ucznia w klasie. Byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu. Mieli opracowane 4 opowiadania ze swoich podręczników, z których losowali jedno. Wszyscy uczestnicy otrzymali oceny celujące z edukacji polonistycznej oraz upominki od pani bibliotekarki. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: z klas II – Ola P., Ola S., Natalia O., Kinga K., Olek T., a z klas III – Daria D., Kalina O., Wiktoria L., Wiktoria P i Jakub J. Gratulujemy!:)

Przewiń do góry Skip to content