Europejski Dzień Języków Obcych

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Michałowie  co roku od wielu lat świętują Europejski Dzień Języków poprzez różnorodne działania odbywające się w ciągu tygodnia. W tym roku również podjęto wiele aktywności. Przeprowadzono lekcje tematyczne poświęcone nauce języków obcych, potrzebie rozwoju komunikacji międzynarodowej i kreatywności, realizowano projekty, zorganizowano konkursy, prowadzono korespondencję we współpracy międzynarodowej.

W Tygodniu Języków Obcych uczniowie klas II i III szkoły podstawowej przystąpili do II edycji konkursu AGENT JĘZYKOWY. Do wykonania otrzymali dziesięć zadań, każde należało przedstawić w dwóch językach obcych, głównie wybierano j. angielski i j. białoruski. Zadania były zróżnicowane. Bardzo łatwe jak np. obejrzenie bajki lub filmu w języku obcym. Trudniejsze np. przygotowanie listy zakupów w języku obcym. Nagrody i dyplomy otrzymało aż dziewiętnaścioro uczniów, którzy wykonali minimum osiem zadań. Gratulujemy wytrwałości małym agentom. W klasach starszych odbyły się Quizy na temat znajomości podstawowej wiedzy o Białorusi.

Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej uczestniczyli również w międzynarodowym projekcie Give me five. Wykonali papierowe dłonie z informacjami o sobie w języku angielskim i przesłali je do kolegów z innych krajów europejskich. W odpowiedzi dostali papierowe dłonie wykonane przez uczniów szkół innych krajów.

Ponadto zorganizowany został Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich, przygotowano prezentacje o krajach anglojęzycznych, wzięto udział w projekcie e-Twinning What are your values?, w którym przygotowano prace opisujące wartości najważniejsze w naszym życiu. Powstały komiksy poświęcone tym wartościom.

Uczestniczono również w projekcie e-Twinning poświęconym obchodom Erasmus Days. Polegał  on na przygotowaniu gazetek i  pocztówek promujących współpracę międzynarodową. W efekcie otrzymaliśmy korespondencję  od uczniów ze szkoły z Chorwacji i Serbii.

Z okazji EDJ uczennice klasy I i II LO przygotowały plakaty o Hiszpanii z napisami po hiszpańsku i po angielsku. Na plakatach znalazły się symbole kojarzone z Hiszpanią, a także zdjęcia z wakacyjnego wyjazdu uczniów klas LO o profilu estradowym na warsztaty muzyczno-taneczne do Hiszpanii właśnie.

Przewiń do góry Skip to content