Egzamin ósmoklasisty 2026

W dniach 11-13 maja 2026 r. uczniowie klas ósmych przystępują do egzaminu ósmoklasisty. Egzamin odbywa się zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i obejmuje trzy przedmioty: język polski, matematykę, język obcy nowożytny.
Jest to ważny moment podsumowujący osiem lat nauki w szkole podstawowej oraz pierwszy tak istotny egzamin w edukacji naszych uczniów. Wszystkim ósmoklasistom towarzyszą emocje, ale również determinacja i zaangażowanie.
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza oraz systematyczna praca przyniosą oczekiwane rezultaty i otworzą drogę do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.
Naszym ósmoklasistom życzymy wysokich wyników oraz powodzenia w dalszej edukacji!

Przejdź do treści