Dzień Pluszowego Misia

     Pluszowy miś to jeden z nieodłącznych elementów dzieciństwa. Ma już ponad sto lat (pierwsza tego typu maskotka powstała w 1902 r.) i doczekał się swojego święta. I tak Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Misie często są  bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek.

Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła w tym dniu szkolna bibliotekarka p.Ania Chołołowicz. Opowiedziała  jak doszło do powstania maskotki i przeczytała opowiadanie o Misiu Uszatku- dlaczego ma klapnięte uszko. 6-latki wzięły udział w różnych konkurencjach sprawnościowych i rozwiązywały zagadki o znanych misiach z bajek. Kolorowały misie i układały puzzle. Popisały się też wiedzą o niedźwiedziach. Złożyły przyrzeczenie, że będą dbać o swoje pluszaki. Na zakończenie dzieci otrzymały  słodkie co nie co a panią Anię uhonorowano medalem 🙂

         

 Mamy nadzieję, że w następnym roku w zabawach i konkursach będą mogły wziąć udział (jak było do tej pory) również uczniowie kl.I-III.                                                                                                                   W tym roku zamiast wystawki w klasie proponuję urządzić galerię misiów na stronie biblioteki. Czekam na fotografie maskotek do 30 listopada. Możecie przesyłać je mmsem pod nr 501800510. Ciekawa jestem, która klasa prześle najwięcej zdjęć?

 Z okazji tego święta proponuję do czytania książkę „Dziadek i niedźwiadek”. Niedługo zamieszczę pytania do tej lektury. Nagrody gwarantowane smiley

           

Dziadek i niedźwiadek – Łukasz Wierzbicki
https://www.sydneynorthshorepolishsaturdayschool.org/uploads/1/1/9/5/11954357/wojtek.pdf

Oto  pytania:
1. Gdzie i w jakich okolicznościach żołnierze z armii Andersa spotkali małego niedźwiadka?
2. W jaki sposób niedźwiedź Wojtek, gdy dorósł, pomagał żołnierzom przed bitwą pod Monte Cassino?
3. Jaki pseudonim nosił w oddziale żołnierz Wojciech Narębski, opiekun niedźwiedzia Wojtka?
4. Gdzie niedźwiedź Wojtek spędził ostatnie lata życia?

Odpowiedzi prześlijcie do mnie ( A.Chołołowicz) poprzez dziennik internetowy.

I jeszcze ciekawostka – zdjęcie Julii Matys z IIb i jej brata z niedźwiedziem Wojtkiem smiley

           

Dziękuję za zdjęcie yes

Przewiń do góry Skip to content