Dzień Języków Obcych

Knowledge of languages is the doorway to wisdom. (Roger Bacon) Znajomość języków jest kluczem ku mądrości.
25 i 26 października 2022 r. w Zespole Szkół zorganizowano Dzień Języków. Na co dzień w naszej placówce rozbrzmiewają różne języki, ale tym razem chcieliśmy jeszcze raz w sposób nietypowy zmotywować uczniów do nauki. Pokazując, że można uczyć się poprzez zabawę, wspólnie, wzajemnie i efektywnie. A pozytywne emocje i podejmowanie działań w obszarze lingwistycznym wspomagają nas w opanowaniu wiedzy, rozwijają kreatywność i wzbudzają zainteresowanie różnymi kulturami, miejscami, dziedzinami nauki.
Tym razem zaoferowaliśmy uczniom spotkania, w ramach których
odbyły się:
– czytanie wiersza Wisławy Szymborskiej Nic dwa razy się nie zdarza w różnych językach;
– Va Banque, który wzbudził najwięcej emocji, a uczniowie musieli wykazać się niezwykłą wiedzą o różnych krajach europejskich;
– polskie i angielskie łamańce językowe;
– prezentacja z ciekawostkami i quizem;
– spektakl pt.: Czerwony Kapturek w języku angielskim i języku rosyjskim, w którym wystąpili uczniowie klas IIa LO, IIIb LO, 8a, 8c i 4b;
– piosenki w j.białoruskim i angielskim
Po spotkaniu w harcówce wszyscy uczniowie szkoły podstawowej mogli wziąć udział w konkursach wiedzy, poczęstować się słodyczami i przymierzyć kolorowe stroje z elementami krajów anglojęzycznych oraz przypomnieć znane postaci z bajek, stanowiące dekorację sali języków wschodnich. Uczniowie klas 8 mogli sprawdzić swoją wiedzę i jednocześnie przygotować się do egzaminu w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego Lets Celebrate Language Day.
Wszystkie działania pozwoliły maturzystom przypomnieć wiele przydatnych zwrotów i informacji przed egzaminem maturalnym, który zbliża się wielkimi krokami.

 

Przewiń do góry Skip to content