Akcja wolontariatu – „Podziel się pisanką ” zakończona sukcesem

Właśnie zakończyła się kolejna akcja Szkolnego Koła Wolontariatu SP – Podziel się pisanką! Uczniowie, rodzice, dyrekcja, nauczyciele i wielu ludzi dobrej woli zakupiło Świąteczne dekoracje wykonane przez podopiecznych i nauczycieli Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Woli. Fundusze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby podopiecznych.

    Serdecznie Wszystkim dziękujemy. Jest to kolejny dowód na to, że wiara i nadzieja w drugiego człowieka ciągle żyje. W takiej sytuacji nie trudno o refleksję: życzymy sobie i innym, aby wtedy, gdy będziemy potrzebowali, znalazł się ktoś, kto i nam pomoże.

  Jesteśmy kropelkami w oceanie pomocy. Jedna kropelka razem z innymi może dużo. W przykrej sytuacji, jaką jest pandemia, funkcjonujemy na tyle, na ile nam pozwalają warunki. Wolontariat pomaga innym – to pierwsze skojarzenie, ale po głębszej refleksji nie trudno dojść do wniosku, że to nam wolontariuszom działania pomagają odnaleźć w sobie człowieka, odkryć dobro. Z jednej strony potężne wyzwanie, zobowiązanie, a z drugiej strony szansa. Im więcej dajemy, tym więcej otrzymujemy.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Przewiń do góry Skip to content